Thursday, April 12, 2007

Kadriorumuuseum


Täna käisime Kadrioru kunstimuuseumis. Seal olid väga ilusad saalid. Kuplisaalis oli lael maal ja ma räägingi millest oli sellel maalil juttu:
Sellel maalil oli Jahikuninganna kes koos oma teenijannatega suples ja kaks ära eksinud inimest kes kõike seal suure huviga vaatasid.

Juhtus seal aga selline asi, et üks jahimees oli läinud jahile. Tal oli kaasas kaks koera. Jahimees kuulis mingisuguseid hääli ja läks sinna kust need hääled tulid. Ta nägi alasti Jahikuningannat koos oma teenijannatega suplemas. Kui Jahikuninganna nägi, et üks tavaline jahimees vaatab teda kuidas ta alasti supleb, siis see ei meeldinud talle kuna ta oli väga häbelik. Sellepärast muutis ta jahimeest kitseks. Alguses kasvasid tal peas sarved, siis saba, aga kui ta lõplikult muutus kitseks, siis ei tundnut enam tema koerad teda ära ja hakkasid taga ajama. Pärast nad ikkagi püüdsid teda kinni.
See oligi jutt, millest rääkis maal, mis oli maalitud kuplisaali laele.
Mulle väga meeldisid portreed, nendest jäid mulle meelde sellised portreed nagu Katariina I portree, Elizaveta Petrovna portree, Peeter I portree. Rohkem portreesid mulle meelde ei jäänud.
Pargi keskel võisid olla puud 140 cm pikkad, aga põõsad 20 cm pikkad. Pargis üritati istutada puud väga sirgelt nagu joonlaua pealt.
Peeter I andis ka välja seaduse. Ta oli palju käinud Euroopas ja nägi, et seal keegi ei käi habemega. Sellepärast andis ta välja seaduse, et kõik mehed pidid oma habeme ära lõikama. Vanasti usuti, et mida pikem habe seda jõukam mees sellepärast ei tahtnud paljud mehed oma habe ära lõikama kuna habemes oli nende jõud. Mõeldi välja sellised vasest kaardid. Neid riputati habeme alla, et kui mehest kellel oli habe läks mööda politseinik tõstis ta habe ja vaatas, et kas seal on kaart millel on kirjas, et habememaks makstud.

0 Comments:

Post a Comment

<< Home